DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA ORADEA

SERVICII, COMPARTIMENTE

BIROU COORDONARE CENTRE SOCIALE

SERVICIUL PROGRAME SOCIALE

Crese - Oradea

PROIECTE SOCIALE

EVENIMENTE

Trimite unui prieten

Compartiment Cabinete Medicale Scolare

Exportă PDF - Compartiment Cabinete Medicale Scolare Tipărește pagina - Compartiment Cabinete Medicale Scolare Trimite unui prieten - Compartiment Cabinete Medicale Scolare

Cabinete medicale școlare

      În structura Direcției de Asistenţă Socială Oradea, funcţionează Compartimentul Cabinete Medicale Şcolare - coordonat şi monitorizat de către Serviciul Programe Sociale, care are misiunea de acordare a asistenţei medicale şi asistenţei medicale stomatologice preşcolarilor, elevilor şi studenţilor pe toată perioada în care aceştia se află în unităţile de învăţământ (grădiniţe, şcoli, unităţi de învăţământ superior) din municipiul Oradea.
      Compartimentul Cabinete Medicale Şcolare (CMS) prin cele 67 de cadre medicale (15 medici şcolari, 5 medici stomatologi şi 47 asistenţi medicali), asigură asistenţa medicală pentru cei aproximativ 5.445 de preşcolari, 31.335 de elevi şi 13.629 de studenţi care frecventează unităţile de învăţământ din municipiul Oradea, precum şi facultăţile din cadrul Universităţii Oradea.

Personalul medical și unitățile școlare unde deservesc:

Nr. Crt.

Medic

Asistent medical

Unitatea școlară

1

BOHACS ILDIKO

KIS ERIKA

Liceul Teoretic "Ady Endre"
Grad. cu Program Normal nr.2
Grad. cu Program Prelungit "Orsolya"

BODOG FLORINA

Colegiul Național "Mihai Eminescu"

KONYVES ILDIKO

Liceul Teologic Romano-Catolic "Szent Laszlo"

PĂUȘAN LUMINIȚA

Liceul Reformat "Lorantffy Zsuzsanna"

2

CREŢ RODICA

DUCA CRISTINA

Școala Gimnazială nr.16
Grad. cu Program Normal nr.17

BALMUS FLORICA

Grad. cu Program Prelungit nr.52

ZGÎRD MARIANA

Grad. cu Program Prelungit nr.53

AKOS EVA

Grad. cu Program Prelungit nr.35

CAPATANA RODICA

Grad. cu Program Prelungit nr.46
Grad. cu Program Normal nr.18

STANIS CORNELIA

Școala Gimnazială "Lucreția Suciu"

3

DINU CRISTIAN

POPOVICI ADINA

Liceul Ortodox "Episcop Roman Ciorogariu"

FODOR TEREZIA

Liceul Tehnologic Sanitar "Vasile Voiculescu"

4

FATI MONICA

SZASZ VALENTINA

Liceul Greco-Catolic "Iuliu Maniu"

FÂŞIE MIRELA

Colegiul Național "Iosif Vulcan"

BIRĂU DANIELA

Liceul "Don Orione"

CHIRILĂ IULIANA

Grad. cu Program Prelungit nr.31
Grad. cu Program Normal nr.5
Liceul Teoretic German "Friedrich Schiller"

5

FRĂŢILĂ ANCA

SCHISER CORNELIA

Liceul Teoretic "Lucian Blaga"
Grad. cu Program Prelungit nr.20

TIRTEU MARIANA

Grad. cu Program Prelungit nr.45

CRĂCIUN MARIANA

Grad. cu Program Prelungit nr.54

DUMA VOICHIŢA

Grad. cu Program Prelungit nr.19
Grad. cu Program Normal nr.15
Grad. cu Program Normal nr.14
Școala Gimnazială " Juhasz Gyula"
Școala Gimnazială "Ion Bogdan"

6

GROZESCU CORNELIU

CUC SIMONA

Școala Gimnazială "Dacia"

SZONDI ILDIKO

Liceul de Arte
Grad. cu Program Normal nr.12
Grad. cu Program Prelungit nr.43

7

IOVA GEORGETA

POP FLORENTINA

Liceul Teologic Baptist "Emanuel"
Gradinița cu Progr. Prelungit "Emanuel"

GHIURO NARCISA

Liceul Teologic Penticostal "Betel"

FODOR TEREZIA

Gradinița cu Program Prelungit nr.27

8

MURESAN ANCA

ANTAL RUXANDRA

Gradinița cu Program Prelungit nr.41

AKOS EVA

Școala Gimnazială nr.11

 

Centrul de Îngrijire de Zi

9

NEGRUŢ MARIANA

PORUMB MARIANA

Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"

IANTA NICOLETA

Gradinița cu Program Prelungit nr.56

NEGRUT NICOLETA

Gradinița cu Program Prelungit nr.28

HAIDUC IOANA

Gradinița cu Program Prelungit nr.25

STANIS CORNELIA

Școala Gimnazială "Dimitrie Cantemir"
Gradinița cu Program Prelungit nr.24

10

POPA LAURA

MATEI MARIANA

Liceul Teoretic "Aurel Lazar"
Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"

POP ECATERINA

Gradinița cu Program Prelungit nr.30
Gradinița cu Program Prelungit nr.49

BIROU LOREDANA

Școala Gimnazială "Szacsvay Imre"
Gradinița cu Program Normal Evanghelica Lutherana

PONTOŞ GABRIELA

Școala Gimnazială "Nicolae Bălcescu"

11

ROTARU ENIKO

BIHARI IRINA

Colegiul Tehnic "Transilvania"
Gradinița cu Program Prelungit nr.44

TARAU CAMELIA

Școala Gimnazială "Octavian Goga"
Gradinița cu Program Prelungit nr.42
Gradinița cu Program Prelungit nr.50

FERICEANU VIOLINA

Școala Gimnazială "Avram Iancu"
Gradinița cu Program Prelungit nr.55

TOMA MARIA

Școala Gimnazială "Ioan Slavici"
Gradinița cu Program Prelungit nr.51

12

STEGEREAN MIRCEA

BOROS VOICHITA
CRISAN DIANA

Universitatea - Oradea

13

TABACU AURORA

ARDELEAN ALINA

Colegiul Național "Emanuel Gojdu"

POP CARMEN

Școala Gimnazială "Oltea Doamna"

TODEA GABRIELA

Gradinița cu Program Prelungit nr.23
Gradinița cu Program Normal nr.10

FAINA LIVIA

Gradinița cu Program Prelungit nr.47
Gradinița cu Program Prelungit "Bethleem"
Gradinița cu Program Normal nr.16

14

VAIDA MARCELA

MINTAS CARMEN

Colegiul Tehnic "Traian Vuia"

TINCA CAMELIA

Colegiul Tehnic "Mihai Viteazul"

15

VANDICI CLAUDIA

BUNTA RAMONA

Colegiul Economic "Partenie Cosma"

POPOVICI ADINA

Colegiul Tehnic "Constantin Brâncusi"
Gradinița cu Program Prelungit nr.48

ANTAL RUXANDRA

Gradinița cu Program Prelungit nr.34

TOMA MARIA

Gradinița cu Program Prelungit nr.22

 

Cabinete medicale stomatologice

      În cadrul Compartimentului Cabinete Medicale Şcolare funcţionează trei cabinete medicale şcolare stomatologice situate în cadrul Colegiului Mihai Eminescu, Liceului Teoretic Aurel Lazăr și Liceului Teoretic Onisifor Ghibu.
      Programul de funcţionare al celor două cabinete de la Colegiul Mihai Eminescu și de la Liceul Teoretic Aurel Lazăr este de Luni până Vineri între orele 8.00 şi 20.00, respectiv la cabinetul Liceului Teoretic Onisifor Ghibu: Luni, Miercuri, Vineri între orele 07.00-14.00 și Marți, Joi între orele 13.00 - 20.00.
      Toţi elevii care frecventează unităţile de învăţământ din municipiul Oradea pot beneficia de serviciile medicale stomatologice acordate în cele trei cabinete medicale, în mod gratuit, pe bază de programare la:

Nr.crt.Medic stomatologUnitatea şcolara
Nr. telefon
1Sabau MarioaraColegiul Naţional „Mihai Eminescu"0771 052 508
2Constantinescu Carmen
3 Abrudan Caciora DorelLiceul Teoretic Aurel Lazăr
0771 052 399
4 Judea Mihaela
5 Ratiu CrinaLiceul Teoretic Onisifor Ghibu0771 052 503

Fișiere - Compartiment Cabinete Medicale Scolare

DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA ORADEA

SERVICII, COMPARTIMENTE

BIROU COORDONARE CENTRE SOCIALE

SERVICIUL PROGRAME SOCIALE

Crese - Oradea

PROIECTE SOCIALE

EVENIMENTE